Zbulohet obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë - Bota Sot
Zbulohet obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë

Peja

Zbulohet obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 09:17
Pejë

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, bëhet përurimi i sheshit “Shkëlzen Haradinaj”, zbulimin e shtatores së heroit Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga komuna e Pejës.

Pjesë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të këtyre dy qyteteve, do të jetë edhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Ngjarja do të  mbahet në  sheshin “Shkëlzen Haradinaj” në Pejë, duke filluar nga ora 13:00.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...