765 qytetarë kërkuan ndihmë gjatë vikendit në Spitalin e Pejës - Bota Sot
765 qytetarë kërkuan ndihmë gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Peja

765 qytetarë kërkuan ndihmë gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 10:18
Ilustrim

765 qytetarë gjatë vikendit që lamë pas kanë kërkuar ndihmë në Spitalin e Pejës, duke u trajtuar si raste emergjente.

Sipas raportit të këtij institucioni, 38 nga ta janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

“Kanë qenë 12 lindje, 10 normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 12 foshnje, prej tyre 4 foshnje ishin të gjinisë femërore dhe 8 të gjinisë mashkullore”, përcjellë Indeksonline.

Numër i madh i analizave janë kryer në këtë spital, 4340 gjithësej nga 380 pacientë.

Ndërsa janë kryer vetëm dhjetë operacione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...