Komandanti i KFOR-it viziton Policinë në Pejë - Bota Sot
Komandanti i KFOR-it viziton Policinë në Pejë

Peja

Komandanti i KFOR-it viziton Policinë në Pejë

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 16:31
Sami Shabanaj

Drejtori Policisë në Pejë, Sami Shabanaj së bashku me bashkëpunëtor , ka pritur në një takim informues, komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Lorenzo D’Addario, të cilin e ka siguruar se do të jenë partner në ofrimin e një ambienti të sigurt dhe lirinë e lëvizjes për të gjithë qytetarët e rajonit që mbulon.

Fillimisht drejtori Shabanaj i uroj mirëseardhje Gjeneralit D’Addario.

“Temë diskutimi në këtë takim ishte edhe bashkëpunimi dhe bashkërendimi i aktiviteteve përmes planeve të përbashkëta, të cilat do të ndikojnë sigurinë e qytetarëve në zonën tonë të përgjegjësisë. Takimi rezultoi me gatishmërinë për avancim të bashkëpunimit të ndërsjellë dhe vazhdimin e takimeve të tilla”, thuhet në njoftimin e policisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...