14 operacione për 24 orë në Spitalin e Pejës - Bota Sot
14 operacione për 24 orë në Spitalin e Pejës

Peja

14 operacione për 24 orë në Spitalin e Pejës

Më: 17 tetor 2019 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

6 lindje kanë qenë dje më 16 tetor 2019, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 3 lindje kanë qenë normale dhe 3 me prerje cezariane. Sa i përket gjinisë 3 foshnje janë të gjinisë mashkullore e 3 të gjinisë femërore.

251 pacientë janë trajtuar si raste emergjente gjatë 24 orëve të fundit. 27 pacientë janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

Analiza kanë kryer 269 pacientë që në total kanë kryer 4.091 analiza.

14 operacione janë kryer gjatë 24 orëve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat