756 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Pejë - Bota Sot
756 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Pejë

Peja

756 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Pejë

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

756 pacientë kanë marrë trajtim emergjent gjatë vikendit që sapo kaluam, në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës. 63 nga këta pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

11 lindje kanë qenë gjatë këtij vikendi, 8 normale dhe 3 me prerje cezariane. Kanë ardhur në jetë 11 foshnja dhe sa i përket gjinisë 4 foshnja janë të gjinisë mashkullore dhe 7 të gjinisë femërore.

Analiza kanë kryer 398 pacientë që në total kanë bërë 5.049 analiza.
13 operacione janë kryer gjatë këtij vikendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat