227 persona kanë kërkuar ndihmë, dje, në Emergjencën e Spitalit të Pejës - Bota Sot
227 persona kanë kërkuar ndihmë, dje, në Emergjencën e Spitalit të Pejës

Peja

227 persona kanë kërkuar ndihmë, dje, në Emergjencën e Spitalit të Pejës

Më: 22 nëntor 2019 Në ora: 09:34
Spitali i Përgjithshëm i Pejës

227 pacientë janë trajtuar të enjten  si raste emergjente në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ndërsa 23 pacientë janë shtrirë në spital për trajtim të mëtejshëm.

8 lindje kanë qenë dje më 21.11.2019, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 3 lindje kanë qenë normale dhe 5 me prerje cezariane. Kanë lindur 8 foshnja, 6 djem dhe 2 vajza.

Kurse, analiza kanë kryer 261 pacientë që në total janë 4,282 sosh.

14 operacione janë kryer gjatë 24-orëve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat