Grushte për parking, gjykata vendos paraqitje për dy të dyshuarit - Bota Sot
Grushte për parking, gjykata vendos paraqitje për dy të dyshuarit

Peja

Grushte për parking, gjykata vendos paraqitje për dy të dyshuarit

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 14:29
Gjykata Themelore në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës së paraburgimit dhe ka caktuar masën alternative paraqitje në Stacionin Policor ndaj të pandehurve P.D dhe A.D.

Më 7 dhjetor rreth orës 12:54 minuta në Pejë me dashje e me përdorim të forcës i shkaktojnë lëndime të lehta trupore të dëmtuarit V.S në atë mënyrë që pas një zënke rreth parkingut të veturave dy të pandehurit e kishin goditur me grushte në kokë dhe në fytyrë viktimën dhe si pasojë viktima kishte kërkuar ndihmë mjekësore si shkak i lëndimeve të pësuara.

Me këto veprime të pandehurit P.D dhe A.D kishin për të kryer në bashkëkryerje veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Të pandehurve P.D dhe A.D iu është caktuar masa alternative paraqitje në Stacionin Policor në kohëzgjatje prej një muaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat