Disa muzikantë pejanë, disponojnë banorët me këngë të vjetra qytetare, në kohë izolimi - Bota Sot
Disa muzikantë pejanë, disponojnë banorët me këngë të vjetra qytetare, në kohë izolimi

Peja

Disa muzikantë pejanë, disponojnë banorët me këngë të vjetra qytetare, në kohë izolimi

Më: 14 prill 2020 Në ora: 17:03
Pamje nga video

Granit Hyseni, Eduard Çivlaku, Ardian Hyseni, Niki Sinani dhe Valon Biba kanë argëtuar banorët e disa banesave kolektive në qytetin e Pejës me disa këngë të vjetëra qytetare.

Grupi i muzicientëve pejanë të cilët ne po i quajmë “Bendi i Shpresës”, duke marrë sembullin e shtumë shteteve evropiane, kanë zgjuar qytetin me melodi të bukura, nga ditët e vështira nëpër të cilën po kalojmë të gjithë ne si shoqëri.

Kjo nismë ka si qëllim që qëndrimi në shtëpi të bëhet sa më i lehtë, pasi nuk thonë kot “muzika është ushqim për shpirtin”. A do të vazhdojë edhe në pjesa tjera të qytetit, ju informojmë shumë shpejtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat