Arrestohen dy persona për vetëgjyqësi dhe ngacmim përmes telefonit ndaj shoferit të një kamioni - Bota Sot
Arrestohen dy persona për vetëgjyqësi dhe ngacmim përmes telefonit ndaj shoferit të një kamioni

Peja

Arrestohen dy persona për vetëgjyqësi dhe ngacmim përmes telefonit ndaj shoferit të një kamioni

Më: 24 prill 2020 Në ora: 18:03
Pejë

Policia e Kosovës, të enjten, ka arrestuar dy persona në Pejë si të dyshuar për kryerjen e  veprave penale “vetëgjyqësi” dhe “ngacmim”.

Sipas raportit 24 orësh, dy të dyshuarit janë arrestuar për shkak se të njëjtit e kanë përcjell me veturë viktimën mashkull i cili ishte me kamionin e tij, e më pas dyshohet se e kanë thirre në telefon duke e ngacmuar dhe e kanë udhëzuar të ndalet.

Me urdhër të prokurorit, njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërsa tjetri është liruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat