Kryetari i Pejës ka një apel për qytetarët pasi kjo komunë u fut në karantinë

Peja

Kryetari i Pejës ka një apel për qytetarët pasi kjo komunë u fut në karantinë

Më: 26 prill 2020 Në ora: 06:53
Gazmend Muhaxheri

Edhe Peja do të jetë në karantinë pas shtimit të rasteve me koronavirus atje.

Për këtë ka folur kryetari i kësaj komune Gazmend Muhaxheri përmes një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net.

Ai i ka bërë thirrje qytetarëve të mos dalin nga shtëpitë e tyre dhe të respektojnë udhëzimet e dhëna.

Postimi i plotë:

Peja prej sonte hyn në karantinë. Ju bëjmë thirrje për qetësi, duke mos daluar nga shtëpitë tuaja, mbani higjienën tuaj më shumë se asnjëherë, dhe respektoni udhëzimet që u janë dhënë me ditë të tëra. Situata po vështirësohet, por së bashku do ja dalim. Shëndet për ju dhe familjet tuaja!.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat