677 pacientë morën trajtim emergjent gjatë vikendit në Spitalin e Pejës - Bota Sot
677 pacientë morën trajtim emergjent gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Peja

677 pacientë morën trajtim emergjent gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Më: 8 qershor 2020 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

677 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë gjatë këtij vikendi që sapo kaluam, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Nga këta 51 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Gjatë këtij vikendi në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë kryer 19 operacione.

16 lindje kanë qenë gjatë këtij vikende, 7 lindje kanë qenë normale dhe 9 me prerje cezariane. Kanë lindur 16 foshnje, 9 të gjinisë mashkullore dhe 7 të gjinisë femërore.

350 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,935 analiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat