Gjendje e rënduar: Mbi 20 pjesëtarë të stafit të Spitalit të Pejës të infektuar me COVID-19 - Bota Sot
Gjendje e rënduar: Mbi 20 pjesëtarë të stafit të Spitalit të Pejës të infektuar me COVID-19

Peja

Gjendje e rënduar: Mbi 20 pjesëtarë të stafit të Spitalit të Pejës të infektuar me COVID-19

Më: 25 korrik 2020 Në ora: 14:03
Foto ilustrim

Spitali Rajonal i Pejës po kalon një gjendje jo të mirë më COVID-19. 

Në këtë spital janë infektuar mbi 20 persona, pjesë e stafit. Prej tyre pesë janë mjekë, 11 infermierë dhe tre punëtorë të shërbimeve teknike.

Në 24 orët e fundit, në Spitalin e Pejës janë trajtuar 67 pacientë të infektuar me COVID-19, prej të cilëve 26 me oksigjenoterapi. Nëntë pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore.

Ndryshe, në Pejë se fundmi ka ndërruar jetë një pacient 73-vjeçar nga Komuna e Klinës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat