Breshër i madh në Pejë - Bota Sot
Breshër i madh në Pejë

Peja

Breshër i madh në Pejë

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 09:43
Breshër në Pejë

Sot në Kosovë  po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm. Rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë  dhe breshër kanë përfshirë shumë rajone të Kosovës.

Reshje breshri ka pasur sidomos në rajonin e Pejës, ku janë dëmtuar edhe shumë kultura bujqësore.

Reshjet pritet të intensifikohen gjatë ditës, derisa është paralajmëruar edhe për vërshime të mundshme. 

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat