Arbër Grabovci, kandidat i Aleancës për kryetar të Pejës

Peja

Arbër Grabovci, kandidat i Aleancës për kryetar të Pejës

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 16:30
Ramush Haradinaj, Arbër Grabovci dhe Ali Berisha

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se kandidat për kryetar të degës së AAK-së në Pejë është nominuar Arbër Grabovci.

“Sot, së bashku me Dr. Ali Berisha, kryetar i degës së AAK-së në Pejë nominova z. Arbër Grabovci, kandidatin tonë për komunë, kryetarin e ardhshëm të Pejës”, ka shkruar ai.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Peja do ta mbajë mend Arbërin si kryetar që gërshëton të gjitha vlerat që i posedon qyteti i zemrës time Peja.

“Arbërin, si një ndër themeluesit e parë të degës në Pejë, një qytetar i ndershëm dhe i përkushtuar, që tani e uroj si kryetar të Pejës”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

Sot, së bashku me Dr. Ali Berisha, kryetar i degës së AAK-së në Pejë nominova z. Arbër Grabovci, kandidatin tonë për komunë, kryetarin e ardhshëm të Pejës.

Besimi im në Arbërin buron nga vlerat e tij dhe familjes atdhetare ndër breza. Kam bindje të plotë se Peja do ta mbaj mend Arbërin si kryetar që gërshton të gjitha vlerat që i posedon qyteti i zemrës time Peja.

Arbërin, si një ndër themeluesit e parë të degës në Pejë, një qytetar i ndershëm dhe i përkushtuar, që tani e uroj si kryetar të Pejës.

RH.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat