147 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 41 në gjendje të rëndë

Peja

147 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 41 në gjendje të rëndë

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 09:12
Ilustrim

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 147 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali njoftojnë se 108 pacientë janë në oksigjenoterapi, ndërsa 41 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“11 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 147 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 Pacientë janë në Respirator (CPAP), 108 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 41 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 154 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 20 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat