Zemaj: Të rinjtë e Pejës, vazhdojnë rrugën e asaj që përfaqësoi presidenti historik, Rugova

Peja

Zemaj: Të rinjtë e Pejës, vazhdojnë rrugën e asaj që përfaqësoi presidenti historik, Rugova

Më: 23 janar 2021 Në ora: 20:15
Armend Zemaj

Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka thënë se të rinjtë e Pejës vazhdojnë rrugën e asaj që përfaqësoi presidenti historik, Ibrahim Rugova.

Postimi i plotë:

Peja, kjo vatër e traditës dhe besës, besë së madhe ndaj vlerave të shtëpisë së tyre LDK-së.Të rinjët e Pejës, dhe të Dukagjinit vazhdojnë rrugën e asaj që përfaqësoi presidenti historik, dr. Ibrahim Rugova, shetit që po ndërtojmë bashkë brez pas brezi.

Angazhimi jetik yni për Kosovën demokratike, me vlera dhe vizion të qartë perëndimor, euro-atlantik.Faleminderit për mikpritjen, dje, sot, nesër e përgjithmonë, bashkë.

Bashkë me Kryeministrin Hoti, dhe me punën e deshmuar të kryetarit Gazmend Muhaxheri, vazhdojmë në rrugën e pandalshme të vlerave të dëshmuara, drejt fitoreve të reja, qytet pas qyteti e fshat pas fshati!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat