71 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje më të rëndë

Peja

71 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje më të rëndë

Më: 29 janar 2021 Në ora: 08:20
Ilustrim

71 pacientë të infektuar me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 51 pacientë janë në oksigjenoterapi, ndërsa 10 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërsa 3 pacientë janë vendosur në respirator (CPAP).

“3 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19. Aktualisht 71 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 51 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe 3 pacientë janë në Respirator (CPAP)”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 199 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 17 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat