62 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

Peja

62 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 08:40
Foto ilustrim

62 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali njoftojnë se 43 pacientë janë në oksigjenoterapi, ndërsa 5 janë në respirator (CPAP).

Ndërsa, 13 pacientë të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“62 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 5 pacientë janë në Respirator (CPAP), 43 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Përndryshe gjatë 48 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 401 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, pacientë dhe nga këta 90 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat