58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë

Peja

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 09:02
Ilustrim

58 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

5 pacientë janë në respirator (CPAP) dhe 37 të tjerë janë në okisgjenoterapi.

Nga spitali njoftojnë se 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“58 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 5 pacientë janë në Respirator (CPAP), 37 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spialit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 178 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, pacientë dhe nga këta 10 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat