101 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë

Peja

101 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë

Më: 20 prill 2021 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 101 pacientë me COVID-19, nga të cilët 74 pacientë janë në oksigjeno-terapi, katër pacientë në CPAP derisa 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Shtatë pacientë me COVID-19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Në ditën e fundit në Spitalin e Pejës janë kryer 547 vizita specialistike, nga të cilët kanë qenë 47 pranime dhe 285 pacientë të hospitalizuar.

Në 24 orëshin e fundit janë kryer gjashtë lindje – një vajzë dhe pesë djem.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat