​64 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje më të rëndë

Peja

​64 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje më të rëndë

Më: 6 maj 2021 Në ora: 09:22
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 64 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 8 pacientë janë gjendje më të rëndë shëndetësore.

 Derisa 43 janë në oksigjenoterapi.

Ndërsa 1 pacientë tjetër është në CPAP, dhe 16 të tjerë janë shëruar nga COVID-19 në 24 orëshin e fundit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat