​KFOR-i, donacion për institutin “Odhise Paskali” në Pejë

Peja

​KFOR-i, donacion për institutin “Odhise Paskali” në Pejë

Më: 2 qershor 2021 Në ora: 16:27
KFOR-i

KFOR-i po vazhdon të mbështesë zhvillimin e një Kosove të qëndrueshme dhe paqësore dhe po kryen misionin e tij për të siguruar një të ardhme më të mirë, me respekt të veçantë për të rinjtë.

Në kuadër të bashkëpunimit ushtarak civil, Komanda Rajonale-Perëndim dhuroi tabela vizatimi për laboratorin e artit në institutin "Odhise Paskali", në komunën e Pejës.

KFOR-i mbështet iniciativa që përmirësojnë të ardhmen e popullsisë.

Në veçanti brezin më të ri përmes projekteve dhe donacioneve që ky mision zbaton çdo ditë për një Kosovë më të mirë, thuhet në një postim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat