​16 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, dy në gjendje më të rëndë

Peja

​16 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, dy në gjendje më të rëndë

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 09:34
Ilustrim

16 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, dy në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 16 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 9 pacientë me COVID-19 janë në oksigjenoterapi.

Ndërsa, raportohet se dy pacientë të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore dhe një tjetër është shëruar nga COVID-19. 

Puna gjatë 24 orë të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

-495 Vizita Specialistike;

- 33 Pranime;

- 156 Pacientë të Hospitalizuar;

- 4 Lindje, 2 vajza dhe 2 djem;

- 7 Operacione;

- 35 Hemodijaliza;

- Analiza: 396 pacientë që kanë bërë 5,087 analiza;

- 167 Shërbime Radiologjike dhe atë: 111 Rëntgena, 43 Ultrazëra, 10 CT-ja dhe 3 Mamograf;

- 24 procedura fizoterapike;

Të dhënat aktuale për pacientët me Covid-19:

- 16 pacientë me Covid 19 të shtrirë;

- 9 pacientë me Covid 19 në Oksigjenoterapi;

- 2 Pacientë me Covid 19 në gjendje më të rëndë;

- 1 pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat