E gjithë puna që po bëhet në Spitalin e Pejës

Peja

E gjithë puna që po bëhet në Spitalin e Pejës

Më: 9 korrik 2021 Në ora: 11:52
Foto Ilustrim

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka dalur me raport për 24 orëshin e fundit, shkrun syri.netKosova.

Gjatë këtyre 24 orëve janë kryer 5 operacione dhe kanë pranuar 334 vizita specialistike.

Sipas raportit, analiza kanë kryer 245 pacientë.

Raporti i plotë:

Puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

- 334 Vizita Specialistike;

- 39 Pranime;

- 170 Pacientë të Hospitalizuar;

- 4 Lindje, 4 djem;

- 5 Operacione;

- 36 Hemodijaliza;

- Analiza kanë kryer 245 pacientë, që kanë bërë 3,005 analiza;

- Shërbime Radiologjike: 83 Rëntgena, 50Ultrazëra, 12 CT-ja, 4 Mamograf.

- Procedura fiziatrike: 57

Të dhënat aktuale për pacientët me Covid-19:

- 5 pacientë me Covid 19 të shtrirë;

- 2 pacientë me Covid 19 në Oksigjenoterapi;

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat