Spitali i Pejës s’ka pacientë me Koronavirus

Peja

Spitali i Pejës s’ka pacientë me Koronavirus

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 14:06
Spitali i Pejës

Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 84 pacientë, sipas raportit për datën 17 korrik 2021.

40 janë të konfirmuar pozitivë, 3 në gjendje të rëndë, ndërsa 48 me oksigjeno-terapi.

Në QKUK janë të shtrirë 76 pacientë:

33 të konfirmuar me COVID-19

45 me oksigjeno-terapi

3 në gjendje të rëndë

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 33 pacientë, prej tyre 3 në gjendje të rëndë

Klinika e Pulmologjisë, 43 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 8 pacientë

7 të konfirmuar pozitivë

3 me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat