27 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

27 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 13 gusht 2021 Në ora: 14:25
Ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 27 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se nga ta, 19 janë në oksigjeno-terapi dhe 7 të tjerë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“27 pacientë me COVID 19 janë të shtrirë aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Nga këta19 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Ndërsa, paraditen e sotme Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se 247 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme, prej tyre 181 të konfirmuar COVID-19 pozitivë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat