Rëndohet gjendja në Spitalin e Pejës, shumica e reparteve të mbushur me pacientë me Covid

Peja

Rëndohet gjendja në Spitalin e Pejës, shumica e reparteve të mbushur me pacientë me Covid

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 10:22
Foto ilustrim

Gjendja me Covid në Spitalin e Pejës paraqitet mjaft e rënduar, raporton Gazeta Blic.

Në një pjesë të madhe të reparteve në këtë spital shtretërit janë mbushur me pacientë me Corinavirus, thuhet në njoftimin e spitalit.

Momentalisht gjendja me pacientë me Covid-19 është:180 pacientë janë të shtrirë në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 157 pacientë janë në Oksigjenoterapi, 5 pacientë janë në CPAP, 9 pacientë janë shëruar dhe 20 pacientë janë pranuar.

Njoftimi i plotë:

Tashmë pasi që shtretërit e Repartve të Bllokut Internistik: Reparti Infektives, Psikiatrisë, Dermatologjisë, Neurologjisë, Internistik dhe dy katët e Spitalit të Mushkërive janë mbushur me pacientë me Covid-19, është filluar që pranimet të bëhen në Repartin e ORL dhe Oftamologjisë. Momentalisht gjendja me pacientë me Covid-19 është:

✓180 pacientë janë të shtrirë në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë;

✓157 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 5 pacientë janë në CPAP;

✓ 9 pacientë janë shëruar;

✓20 pacientë janë pranuar;

Mbroje vetën vaksionohu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat