​170 pacientë me okisgjenoterapi po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

​170 pacientë me okisgjenoterapi po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 2 shtator 2021 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë shtrirë 210 pacientë me COVID-19.

Nga spitali njoftojnë se 170 nga ta janë në oksigjenoterapi dhe 7 janë në CPAP.

Njoftimi i plotë i spitalit:

Pas më shumë se dy javëve sot në Spitalin e Përgjithshëm Pejë kemi më shumë pacientë me Covid-19 të shëruar se sa pacientë të pranuar. Aktualisht gjendja e pacientëve me Covid-19 është:

✓210 pacientë janë të shtrirë;

✓170 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 7 pacientë janë në CPAP;

✓ 11 pacientë të shëruar;

✓10 pacientë të pranuar;

Mbroje vetën vaksionohu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat