50 pacientë në gjendje të rëndë nga Covid-19 në Spitalin e Pejës

Peja

50 pacientë në gjendje të rëndë nga Covid-19 në Spitalin e Pejës

Më: 6 shtator 2021 Në ora: 11:47
Spitlai i Pejës

Pandemia e Covid-19 sa po vjen e rëndohet.

Numri i rasteve të reja dhe ai i të vdekurve dita ditës është në rritje.

Kështu, sipas të dhënave zyrtare në spitalin e Pejës, pacient të shtrirë në këtë qendër janë 220, nga ta 185 me respirator.

Ndërkaq, 50 pacient raportohet të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Njfotimit i spitalit të Pejës:

Aktualisht gjendja e pacientëve me Covid-19 është:

✓220 pacientë janë të shtrirë;

✓189 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 9 pacientë janë në CPAP;

✓ 50 pacient ë ne gjendje të rëndë;

✓12 pacientë të pranuar

✓1 pacientë i shëruar.

Mbroje vetën vaksionohu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat