214 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 49 në gjendje të rëndë

Peja

214 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 49 në gjendje të rëndë

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 09:10
Foto ilustrim

214 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Sipas njoftimit, 181 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe nëntë pacientë janë në CPAP.

Spitali ka njoftuar se 49 pacientë janë në gjendje të rëndë.

Ndërkaq në 24 orët e fundit janë pranuar 19 persona të infektuar e që kanë pasur nevojë për hospitalizim dhe janë shëruar 16 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat