41 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

Peja

41 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 12:11
Foto ilustrim

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, aktualisht po trajtohen 200 pacientë me COVID-19.

Sipas njoftimit thuhet se 160 pacientë janë në Oksigjenoterapi, 8 pacientë janë në CPAP, dhe 41 pacientë ne gjendje të rëndë.

Gjithashtu thuhet se 19 pacientë janë të pranuar dhe 21 pacientë janë shëruar. 

Njoftimi në Facebook:

Gjendja aktuale e pacientëve me Covid-19 më datë 8.09.2021:

✓200 pacientë janë të shtrirë;

✓160 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 8 pacientë janë në CPAP;

✓ 41 pacientë ne gjendje të rëndë;

✓19 pacientë të pranuar

✓21 pacientë të shëruar.

Mbroje vetën vaksionohu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat