132 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 28 në gjendje më të rëndë

Peja

132 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 28 në gjendje më të rëndë

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 10:04
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë të shtrirë 132 pacientë që po trajtohen nga COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 113 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 28 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Kurse 28 të tjerë janë në CPAP.

Në 24 orët e fundit, 16 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat