Gjendja me COVID në Spitalin e Pejës, 24 pacientë në gjendje të rëndë

Peja

Gjendja me COVID në Spitalin e Pejës, 24 pacientë në gjendje të rëndë

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 11:59
Spitali i Pejes

Në Spitalin e Pejës janë 122 pacientë të shtrirë që po trajtohen për COVID-19.

Sipas njoftimit të spitalit, prej tyre 96 pacientë janë në oksigjenoterapi.

7 pacientë janë në CPAp dhe 24 pacientë në gjendje të rëndë.

Po ashtu, 16 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit si dhe janë pranuar 7 të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat