Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Peja

Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës aktualisht të shtrirë janë 52 pacientë me Covid-19.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e këtij spitali, 36 pacientë janë me oksigjeno-terapi.

9 pacientë në CPAP dhe 10 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 12 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat