Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Peja

Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:48
Pamje nga takimi

Bartësi i listës së asamblistëve të PDK-së n garën për Pejën, Arton Muhaxheri, tha se gratë gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Lista e PDK-së qytetarëve të saj ju ka ofruar listën më të mirë, ku 40% prej tyre janë gra me kredibilitet, profesioniste dhe që e dojnë Pejën.

Gratë kandidate për asamble sonte morën mbështetjen edhe nga anëtarja e kryesisë në nivel qendror Safete Hadergjonaj si dhe kryetarja e forumit të gruas në Pejë Aferdita Lajçi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat