Vëzhguesit kryejnë punë komisionerësh në Pejë - Bota Sot
Vëzhguesit kryejnë punë komisionerësh në Pejë

Peja

Vëzhguesit kryejnë punë komisionerësh në Pejë

Më: 22 tetor 2017 Në ora: 14:09
Peja

Në Pejë në vendvotimin 1704X/03R vëzhguesit po kryejnë punën e komisionerëve.

Në Shkollën “8 Marsi” të Pejës ku është i vendosur vendvotimi 1704X/03R për shkka të mosparaqitjes së një komisioneri të Lëvizjes vetëvendosje, vëzhguesit e partive po e kryejnë punën e tij.

Kohë pas kohe në këtë vendvotim vëzhguesit e subjekteve politike po i zëvendësojnë komisionarët, duke u dhenë votuesve fletat e votimit.

Vëzhguesit po rrinë edhe te kutia e votimit dhe po i hapin ato kur dikush po e vendos votën, edhe pse kjo punë është e komisionerëve.

Në Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme aty ku përshkruhet detyrat dhe përgjegjësitë e vëzhguesve thuhet se ata nuk ndërhyjnë në mbajtjen e zgjedhjeve dhe respektojnë fshehtësinë e votimit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera