Mësoni nëse është rritur përqindja e votuesve në Pejë - Bota Sot
Mësoni nëse është rritur përqindja e votuesve në Pejë

Peja

Mësoni nëse është rritur përqindja e votuesve në Pejë

Më: 22 tetor 2017 Në ora: 16:39
ilustrim

Sot në Kosovë po mbahen zgjedhjet lokale për të parët e komunave dhe përbërjen komunale.

Edhe në qytetin e Pejës sot po mbahen zgjedhjet pa asnjë incident të madh.

Në komunën e Pejës deri në ora 15:00 kanë votuar 29 mijë e 449 qytetarë ose 26.65%.

Që do të thotë nga ora 11:00-15:00 përqindja e votuesve është rritur për 16.84%.

Ndërsa në Deçan deri në ora 15:00 kanë votuar 11 mijë 606 qytetarë apo 27.34%.

Që do të thotë përqindja e qytetarëve nga ora 11:00 është rritur për 17.64%.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera