Ja si është rrokullisur kjo veturë në Deçan - Bota Sot
Ja si është rrokullisur kjo veturë në Deçan

Peja

Ja si është rrokullisur kjo veturë në Deçan

Nga: Adem Lushaj Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 20:37
Dranoc, Deçani

Bora që kishte rënë, sikurse mos veprimi në kohë për largim të saj, kishte bërë që rruga që shpie në Shkollën Fillore "Sylë Alaj" në Dranoc të Deçanit, të jetë e vështirë për qarkullim, duke bërë që të ketë edhe rrokullisje të automjetit, e që për fat të mirë, nuk kishin pësuar nxënësit që shkonin në mësim.

Sipas një qytetari që ishte në vend të ngjarjes, Lulëzim Nitaj, fatbardhësisht nga aksidenti i ndodhur, nuk kishin pësuar nxënësit e klasës parë dhe parashkollorët, të cilët ishin në rrugë drejtë shkollës së tyre. Rasti i rrokullisjes ishte si rrjedhojë e mos largimit të borës dhe hapësira (rruga) e ngushtë që mundëson lëvizjen e automjeteve në drejtin të shkollës së Dranocit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera