Vitore Gjokaj– Halilaj - Bota Sot
Vitore Gjokaj– Halilaj

Perkujtime

E martë, 23 korrik 2019

Vitore Gjokaj– Halilaj

Më: 12 maj 2019 Në ora: 00:37
Vitore Gjokaj– Halilaj

Sot u bë1 vit pa TY, por dhembja që na le nuk mund t’a mposhtë as koha që kalon. Malli për TY gjithnjë shtohet si zjarrqë na djegë e nuk shuhet asnjëherë. Ti rrezaton dritë në jetëntonë.

Të patëm shembull të mirësisë dhe bujarisë dhe ashtudo të mbetesh gjithmonë në mendjet dhe zemrat tona. Do tëna mungojnë tërë jetën dashuria, buzëqeshja, ngrohtësia jotedhe fjalët e tua plotë edukatë. S’ka asgjë në botë që t’a shuajkujtimin për TY. Ishe bashkëshorte, nënë dhe gjyshe bujare metë gjitha virtytet që i takojnë një gruaje.

Ju kujtojnë me mall, dashuri dhe respekt: bashkëshortiPashki, djali Agroni, reja Kristina.

Vajzat: Lusha, Shpresa,Miradija, Mirjeta, Teuta dhe Gjyla.

Mbesat: Ilirjana, Gjesika,Donika, Leonora, Genta, Sara, Melisa, Melania,Maria dhe Luana.

Nipat: Dardani, Leonardi, Fatlumi, Leoni, Davidi, Leonardi i vogël, Lorisi dhe Emanueli.

E përkujtojnë e gjithë familja nga Zvicra dhe Kosova.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test