Behxhet Vidishiqi - Bota Sot
Behxhet Vidishiqi

Perkujtime

E martë, 18 qershor 2019

Behxhet Vidishiqi

Më: 16 maj 2019 Në ora: 10:47

Dhimbja nuk shprehet as me fjalë as me lot. Ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë.

Vdekja jote hapi një plagë të madhe tash e 20 vite në zemra tona, që koha nuk e shëron dot, mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës tonë. Loti nuk ndalet dot edhe pse e di më që vdekja nuk ka kthim. Ishim me fat që të patëm, do të jesh i përjetshëm dhe e paharruar.

Të përkujtojnë përjetësisht: bashkëshortja Fahrije Vidishiqi, vajza jote e vetme Getoara, djemtë Shkumbini, Emiri me gruan Lenditen nipin tënd të parë Alberoni, mbesat Enea e Kanita, djali Enisi me bashkëshorten Dafinën dhe mbesat Jara e Nina.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test