Xhevdet Z. Leci - Bota Sot
Xhevdet Z. Leci

Perkujtime

E martë, 18 qershor 2019

Xhevdet Z. Leci

Më: 18 maj 2019 Në ora: 00:13
Xhevdet Z. Leci

Veprimtar i çështjes kombëtare ra heroikisht në mbrojtjen e popullatës s ‘zhvendosur në Barilev nga policia serbe.

“TË GJALLËVE – LIRIA”

“DËSHMORVE – PËRJETËSIA”

Ishe pjesëtar i UÇK-së dhe veprimtar i KLMDNJ-së.

Fisnikëria, guximi, humaniteti dhe bujaria ishin virtytet e tua gjatë gjithë jetës, për të gjithë ata që patën rastin të të njohin. Për atdhe nuk kurseve asgjë, andaj edhe u flijove. Përherë do të jesh në zemrat tona.

Të kujtojnë: vëllezërit Selatini, Rexhepi, Mehdiu e Shefkiu, motra Hamidja dhe mbarë familja Leci nga Barileva e Brukseli.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test