Hysen (Daut) Alimehaj - Bota Sot
Hysen (Daut) Alimehaj

Perkujtime

E martë, 18 qershor 2019

Hysen (Daut) Alimehaj

Më: 25 maj 2019 Në ora: 00:26
Hysen (Daut) Alimehaj

Sot më 25.05.2019 e përkujtojë Babain i cili ra martirë në Masakrën e fshatit Lybeniq.

Me shumë dhimbje e mall të përkujtojë sot babë, edhe pse sot pran varrit tënd nuk munda ardh se kurbeti qenka ma i keq se një varr.

Këto ditë pranvere sa më mungon prania jote,fjalët tua qe mi thoshe dikur"ngrije kokën lart se më ke mua"sa do të doja të mi thoshe prapë e unë të hidhem në përqafimin e të më merrje në krah si dikur. Jam krenare që jam bija jote dhe mbaj me krenari emrin tënd Babë se ti dhe jetën për Liri. I lehtë të qoftë dheu i Tokës Shqiptare.

E përkujton:Vajza Elizabeta nga Gjermania, Bashkëshortja Mona, bashkë me djemtë dhe vajzën nga Amerika dhe Kanadaja

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test