Lekë Pren Lleshi

Perkujtime

E mërkurë, 16 qershor 2021

Lekë Pren Lleshi

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 14:10
Lekë Pren Lleshi

Nuk është lehtë ta marrim lapsin e të shkruajmë sa mall kemi për ty baba, ashtu si është jeta e vështirë pa ty.

Malli për fjalët e tua, për ngrohtësinë tënde qenka i pa shuar.

Nuk janë vetëm ditët, muajt dhe vitet që do t’i ndjejmë por është një jetë e tërë që mall në shpirt do të kemi.

Çdo fjalë është e pakt për ty, ne jetojmë me veprat tua, forca jonë do të jesh ti, dhe gjithmonë do të jesh i pavdekshëm në zëmrat  tona. 

Vdekja të ndau nga jeta, por jo nga ne, të jemi mirënjohës për të gjitha që i bëre për ne.

Të përkujtojmë me mall bashkëshortja Mirja, djemtë Luigji, Lorenci, vajza Valentina, dhëndri Marjani, rejat Vitorja e  Marigona dhe nipat e mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat