Fitore Adem Goca - Bota Sot
Fitore Adem Goca

Perkujtime

E hënë, 16 shtator 2019

Fitore Adem Goca

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 10:13
Fitore Adem Goca

Edhe një vit tjetër shkoi dhe ende nuk mund të pajtohemi qe nuk te kemi mes nesh, është sikur po jetojmë një ëndërr nga e cila nuk do të zgjohemi deri të vijmë tek ti. Sot u bën 12 vite, sa shumë shekuj pa buzëqeshjen, fjalët dhe ngrohtësinë tënde. Vdekja të ndau nga jeta por jo edhe nga zemrat tona. Dhimbja nuk shprehet as me fjalë as me lot. Ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë,  ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës tonë. Ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhimbje të madhe për ty por krenar që të patëm.

Të përkujtojnë nëna Emine, vëllezërit Milaimi me bashkëshorten Shqiponjën dhe Mentori me bashkëshorten Juliana, motra Fatlumja, axhallarët Azemi, Ibrahimi, Agimi, Sahiti, Kemajli dhe hallat Mevludja, Sylbija, Ajnishahi e Halidja nga Zaskoku i Ferizajt.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test