Enver Islam Ejupi - Bota Sot
Enver Islam Ejupi

Perkujtime

E hënë, 10 gusht 2020

Enver Islam Ejupi

Më: 22 tetor 2019 Në ora: 20:13
Enver Islam Ejupi

Enver i dashur, qenka rëndë tepër rëndë të shkruhen për Ty, fjalë përkujtimi, ngase Ti u ndave nga Ne në lulen e rinisë, duke na lënë përherë të pikëlluar e me zemra të thyera.

Me gjithë dhembjen dhe mallin e pashuar që kemi për Ty, ndihemi krenar që patëm një djalë, prind, vëlla, e mik sikurse Ti, me virtyte të rralla të njeriut të ndershëm e modest.

Të kujtojnë deri në amshim: babai Islami, nëna Nexhmija, bashkëshortja Gentiana, fëmijtë Eloni, Tuana e Rita, motra Lindita, me bashkëshortin Zymerin dhe djemtë Eduardin e Erionin, vëllai Etriti, si dhe gjithë familja Ejupi nga Sekiraça e Podujevës, Gjermania, Zvicra, Austria dhe Franca.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat