Halil (Metë) Zeqa - Bota Sot
Halil (Metë) Zeqa

Perkujtime

E enjte, 24 shtator 2020

Halil (Metë) Zeqa

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 15:13
Halil (Metë) Zeqa

Kur ikën një person i dashur, e nuk është më me ne, e nuk mund ta prekim, e as ndëgjojmë zërin e tij, na duket sikur është larguar përgjithmonë! Megjithatë, kujtimi jeton përherë në zemrat tona, më i fuqishëm se çdo përqafim, më i rëndësishem se çdo fjalë, më i vlefshëm se çdo pasuri.

Fjalët janë të pamjaftueshme për të përshkruar mallin për ty babë! Sa herë që nga mungon diçka nga vetja jonë e plotësojmë nga pavdeksia juaj. Burrëria, sinqeriteti, atdhedashuria dhe guximi yt janë inspirim dhe udhërrëfyes i përhershëm i veprimeve tona.

Të përkujtojnë me mallë dhe krenari: djemt Florimi e Ismeti, vajzat Shpresa, Florija e Lumturia, rejat Sebi e Zyrafeti si dhe nipat e mbesat nga Bokshiqi, Prishtina, Italia, Sllovenia dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat