Fatmushe Mavraj (Maksutaj) - Bota Sot
Fatmushe Mavraj (Maksutaj)

Perkujtime

E shtunë, 04 prill 2020

Fatmushe Mavraj (Maksutaj)

Më: 21 dhjetor 2019 Në ora: 00:02
Fatmushe Mavraj (Maksutaj)

E dashur Nanë

Edhe një vit tjetër shkoi dhe ende nuk mund të pajtohemi që nuk të kemi mesh nesh. Është sikur po jetojmë një ëndërr nga e cila nuk do të zgjohemi deri të vijmë tek ti. Sot u bënë 8 vite, sa shumë shekuj pa buzëqeshjen, fjalët dhe ngrohtësinë tënde. Vdekja të ndau nga jeta por jo nga zemrat tona. Dhimbja nuk shprehet as me fjalë as me lot. Ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës tonë. Ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhimbje të madhe për ty por krenare që të patëm.

Me shumë mall dhe dhimbje në zemër të përkujton çika jote Jehona nga Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat