Melehate Deva - Nurës - Bota Sot
Melehate Deva - Nurës

Perkujtime

E enjte, 09 prill 2020

Melehate Deva - Nurës

Më: 30 dhjetor 2019 Në ora: 00:11
Melehate Deva - Nura

Në fushën e blertë,
t`kujtimeve për Ty,
përhërëT`buz`qeshun,
T`shoh!
Motet e errëta i sfidove,
pa zhurmë,
me dashtnit`pamatme
për Dritën që sjellë dija!
Ballëhapun, e Drejtë dhe krenare,
nëpër mote shtegtove,
moj Bijë e denjë e kësaj Toke!

T`qofshim
falë,
për t`gjithat, moj Latë!

Familja Nura

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat