Ramadan Shkodra

Perkujtime

E enjte, 25 shkurt 2021

Ramadan Shkodra

Më: 3 janar 2020 Në ora: 00:02
Ramadan Shkodra

Edhe këtë vit, si vitet e tjera na mungon më i dashuri i shpirtit BAB(Gjyshi). Dola me një mbrëmje në ballkon e po e shikoj qiellin. I pashë yjet në qiell! Po e shikoj një yll se si po vezullon, thash a thua ndoshta ai yll je ti Bab. Fillova të bisedoj me yllin në qiell për një kohë të gjatë dhe po i tregoj se sa është rritur familja: Të janë bërë nipat e nipave e mbesat e mbesave babush. Por për njëherë ra një yll prej qiellit! Ngado që shkojmë ti je në zemrat tona.

Babush, ti na mungon tepër shumë, babush!

E përkujtojnë: Bashkëshortja me djemtë, vajzat, rejat, nipat e mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat