Nexhmedin (Vesel) Demiri

Perkujtime

E mërkurë, 20 janar 2021

Nexhmedin (Vesel) Demiri

Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 00:02
Nexhmedin (Vesel) Demiri

Sëmundja dhe vdekja jote na rëndoi të gjjithëve, na le të përlotur përgjithmonë.

Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë ndërsa kujtimi për ty do të jetë pjesë e jetës sonë përgjithmonë. Krenar që të patëm e të lënduar që të humbëm.

Një zë që kemi dashur është heshtur, një dritë nga familja jonë u shua, një vend në shtëpinë tonë u zbraz, e që kurrë ska për t’u plotësuar.

Të jetosh në zemrat e atyre që i le pas do të thotë të mos vdesësh kurrë.

I paharruar kujtimi jonë per ty babë, bashkëshkort, gjysh i mrekullueshëm.

Me mall të pashuar të përkujtojnë familja jote e madhe: Nëna Fahrija, vëllezërit: Bedriu, Kemajli, Samedini dhe Hashimi, motrat: Fatmirja, Kefserja dhe Makfirja.

Bashkëshortja Shaha, djemtë: Amiri dhe Eroni, vajzat: Amirja, Hanumshahja, Besarta, Blerina, Jalldyzi dhe Vlora, reja Valbona dhe nipërit e mbesat si dhe nipi më i përzemërt i joti Omari.

Të përkujtojnë me mall familja Demiri nga Gadimja.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat